Met zijn bestseller De acht bergen brak de Italiaanse schrijver en filmmaker Paolo Cognetti (Milaan, 1978) echt door. De rechten voor het boek werden verkocht aan veertig landen. De acht bergen is verfilmd door de Belgische regisseurs Felix Van Groeningen en Charlotte Vandermeersch. Lees snel verder, want voor deze bijzondere film over vriendschap, eenzaamheid, houvast, familierelaties en liefde voor de natuur mogen wij 2×2 vrijkaarten weggeven.
Het verhaal
Pietro is een stadsjongen uit Milaan. Zijn vader is scheikundige, en gefrustreerd door zijn werk in een fabriek. Zijn ouders delen een liefde voor de bergen, dat is waar ze elkaar ontmoetten, waar ze verliefd werden en waar ze trouwden in een kerkje aan de voet van de berg. Door deze gedeelde passie kan hun relatie voortbestaan, zelfs wanneer tragische gebeurtenissen plaatsvinden.

Het stadsleven vervult hun vaak met gevoelens van spijt dat ze niet voor een ander leven hebben gekozen. Dan ontdekken ze een dorpje in het Noord-Italiaanse Valle d’Aosta, waar het gezin vanaf dat moment iedere zomer zal doorbrengen. De elfjarige Pietro raakt er bevriend met de even oude Bruno, die voor de koeien zorgt. Hun zomers vullen zich met eindeloze wandelingen door de bergen en zoektochten door verlaten huizen en oude molens en er bloeit een ogenschijnlijk onverwoestbare vriendschap op.

Win met Zin
Wij mogen 2×2 kaarten weggeven voor deze bijzondere film, die op donderdag 22 december in premiere gaat. Kans maken? Deel in de comments jouw favoriete bergen en vertel waarom jij dit gebied zo mooi vindt!
Interview Paolo Cognetti
In 2020 voltooide Paolo Cognetti zijn bergentrilogie met Zonder de top te bereiken. Wij interviewden hem destijds over wat de bergen en de natuur precies met hem doen. Wil je het interview nog eens nalezen? Dat kan via deze link.
Mijn favoriete bergen zijn eigenlijk geen bergen maar de heuvels in Schotland. Soms zonder vastomlijnd pad omhoog door een soort maanlandschap en ondertussen genieten van de rauwe natuur en de leegte van het landschap.
Ik ben benieuwd of de film net zo goed is als het boek!
Doe graag mee. Lijkt mij een mooie film met opnamen in de bergen. Prachtig en genieten!
Wat een boek, schitterend!!! Ben daarom ook heel benieuwd naar de film.
De Alpen in Zwitserland. Al was het alleen al omdat ik totaal uitgeput was na een wandeling, en ook nog last kreeg van hoogtevrees 😉
Heb alle boeken van Paolo Cognetti in mijn kast staan en ben nieuwsgierig naar de film!
Het geweldige boek las ik in de Italiaanse bergen en ik zou heel graag opnieuw willen wegdromen…. mooie kans om dat bij deze verfilming te kunnen doen!
Al vele bergen gezien en beklommen. De bergen in Nieuw Zeeland, het land waar onze dochter woont en werkt, hebben zeer grote indruk gemaakt. Zo divers, zo indrukwekkend en zo mooi in alle jaargetijden. Zou graag de bergen uit de film zien op het grote filmdoek!
Het lijkt mij een prachtige film en ik ben tussen de bergen opgegroeid
Ik ben gek op bergen, dus kom maar op met die tickets!
Loot graag mee.
In de bergen van Oostenrijk voel ik mij een ander mens: thuis, en gelukkig.
De verfilming van dit mooie boek zal me ongetwijfeld eenzelfde fantastische ervaring geven.
Zermatt en omgeving,daar hebben wij een fantastische tijd beleefd!
Wat zou het leuk zijn dat onze dochter met haar vader naar de film kan gaan
Vader had het boek gekregen en gelezen , daarna ook gelezen door de dochter
Helemaal enthousiast en vroeg enige tijd later :
Pap bewaar je dat boek voor mij , het heeft zoveel herinneringen van onze vakanties en de bergen
Inmiddels door haar vader aan haar gegeven met een mooie aantekening en nogmaals gelezen
Het boek staat op mijn leeslijst je. Dus ben zeker benieuwd naar de film. Doe graag mee met deze actie.
Graag een lootje voor deze bijzondere film !
De Rocky Mountains in Canada zijn mijn absolute favoriet wegens overweldigende natuurpracht. Maar eigenlijk zijn alle berggebieden die ik al gezien heb mooi…
Ik heb geen favoriete bergen, maar ik loot graag mee voor kaartjes voor de film. Het boek vond ik prachtig.
Ik vond het boek prachtig en zou heel graag de film willen zien op een heel groot scherm!
Hoewel ik in een weinig bergachtige omgeving woon, word ik iedere keer weer blij van vakanties in de bergen en ongetwijfeld ook van deze film!
Ben nu (pas) bezig in het boek. Dus dan de film er gelijk achter aan?
Het boek is mijn vriend nu aan het beluisteren, maar afgelopen zomer heeft hij de Gran Paradiso beklommen en zijn wij al twee keer in vallei d’Aosta geweest, dus deze film zou voor ons een perfecte aanvulling op onze mooie herinneringen zijn.
Prachtig boek. Kijk uit naar de verfilming.
Mooi boek, heel benieuwd naar de film.
De Simplonpas; en dan vanuit grote hoogte Italie binnenrijden; weergaloos..
Prachtig boek. Ik ben benieuwd naar de verfilming.
Voor mooie bergen hoef ik niet ver weg: de Lemeler- en Archemer-berg van de Sallandse heuvelrug in Overijssel. Daar vind ik de rust en de ruimte die me gelukkig maken.
Het lijkt me een machtig mooie film.
Zwitserland en Oostenrijk, machtige bergen
Goede schrijver, dus de film zal ook wel goed zijn.
Het boek was prachtig, dus ik zou de film heel graag willen zien!
Vond het boek heel mooi. Ben erg nieuwsgierig hoe ze het verfilmd hebben!
Ik zou heel graag de film willen zien!
Mijn eerste “kennismaking” met hoge bergen staat in mijn geheugen gegrift …het was in 1969, mijn eerste vakantie naar Oosterrijk, een bijna onaards gevoel en heel overweldigend.
Natuurlijk hem ik benieuwd hoe de film is geworden, na het lezen van het boek…..
Een boek dat je niet naast je neer kan leggen. Omdat ik op deze plek al diverse vakanties heb gehad spreekt het mij extra aan.
Als de film net zo mooi is als het boek wil ik graag winnen
Ik ben het boek nu aan het lezen. Schitterend geschreven! Heel nieuwsgierig naar de film!!
De bergen van Tirol en meer bepaald de streek rond Holzgau, zoveel mooie herinneringen aan mijn papa…
De bergen in Oostenrijk zijn prachtig, vooral als ze oranje kleuren door de zon (Alpenglühen)
Prachtig verstillend boek!
Mijn favoriete bergen zijn de Zwitserse bergen in de UnterEngadin: ruig, lieflijk en een schat aan bloemen.
Lijkt mij een prachtige film. Wil altijd eerst de film zien en dan het boek lezen, bij kijken na lezen valt de film bij mij altijd tegen.
Hoop bij de gelukkige te horen!
Ben heel benieuwd naar de verfilming!
De Himalaya…. adembenemend. Los van de wereld. Heel benieuwd naar de film
Ook ik wil graag in aanmerking komen voor de vrijkaarten! Het boek gelezen, nu de bergen in
De Zwitserse Alpen, mooie jeugdherinneringen…
Ben heel benieuwd naar de verfilming van dit prachtige boek.
De Pyreneën zijn zo mooi! Als ik daar ben voel ik mij gelukkig en vrij!
Mijn favoriete bergen- maar al een hele tijd niet meer geweest.
Met dit mooie boek dwaal ik graag rond in deze prachtige omgeving!
De Zwitserse Alpen…prachtige jeugdherinneringen…
Het boek vond ik prachtig. Ben heel benieuwd om het verhaal op het doek verfilmd te zien, zal ongetwijfeld heel mooi zijn!
De Dolomieten, met zijn steile pieken en uitgestrekte alpenweides zijn voor mij favoriet!
Vanaf de Gran Cir in het het oostelijk gebied is is de zonsopkomst spectaculair!
Ideaal gebied voor zowel wintersport als een wandelvakantie!
Dit boek gaf ik mijn zoon kado,maar zelf heb ik het ook gelezen. Prachtig. De rust,de ruimte,de zoektocht….. Ben erg benieuwd naar de film.
Ik heb geen specifieke berg(en) die ik het mooist vind. Ik vind eigenlijk alle bergen intrigerend. Omdat de na elke bocht weer een ander uitzicht hebt en continu verwonderd wordt door de pracht en de wijdsheid van de omgeving. Adembenemend!
Na onze prachtige reis door de bergen in Zwitserland en de mooie trailer zijn we getriggerd! We willen deze film heel graag zien.
Ik houd van alle bergen, als kind al. De Alpen, Dolomieten, Himalaya, Andes, Pyreneeën, maakt niet uit. Het mooiste zijn voor mij de ijsbergen van Antarctica. Het boek vond ik erg mooi. Ben dus benieuwd naar de film
Het boek las ik op vakantie in Val Sinestra. Zwitserland, Graubünden. Mijn vriend, die ik toen nog niet kende,las het boek ook. Prachtig vond hij ook. Nu zou ik samen met hem de film willen bekijken.
Graag wil ik deze film zien,van kinds afgaan heb ik de bergen altijd fascinerend gevonden
Boek niet gelezen maar de beelden uit de trailer maken me nieuwsgierig.
Lijkt me hartverwarmend.
Mijn favoriete bergen zijn in het nationale park Gran Paradiso,in Italië dicht bij Val d’Aosta.
Prachtige wandeling en op de hoogste camping staan met uitzicht op de Gran Paradiso en s’ nachts kijken naar de sterren…
Heel graag zou ik naar deze film willen
Een totaal andere manier van leven en onderdeel zijn van de natuur. Volgens mij, als ik naar de afbeeldingen kijk, beeldt de film dat indrukwekkend uit. Ik zou hem heel graag zien.
Voor mij de Dolomieten, maar ik ben nog nooit in de Pyreneeën geweest, dus wie weet ga ik om. Dit boek vond ik er in elk geval geweldig dus ik hoop ook de film te mogen zien
Ik was in de himalaya, je weet niet wat je ziet
Zou graag naar de fim
Een verhaal om stil van te worden, ik ben fan van de schrijver.
Zo’n mooi gebied.
De Spaanse Pyreneeen, prachtig!
Heel benieud naar deze film.
Lijkt me prachtig! Ik ga zo graag naar de bergen, iedere zomer weer!
Het boek nog niet gelezen maar gehoord dat het erg goed is. Staat op mijn leeslijst. Zou zeker heel graag ook de film willen zien. Mijn favoriete bergen zijn de vulkaangebieden: zo prachtig desolaat en geweldig van kleur. Prachtig om te fotograferen.
Als kind was het voor mij een berg en ging ik op zoek naar kabouters, mijn fantasie deed de rest. Heerlijke herinneringen aan een onbezorgde tijd. De hettenheuvel in de montferlandse bossen daar heb ik het dan over. Vriendschap met mijn eigen omgeving en de natuur.Wel iets anders dan de de acht bergen maar niet minder waardevol. Ben nieuwsgierig naar de film.
Als kind was het voor mij een berg en ging ik op zoek naar kabouters, mijn fantasie deed de rest. Heerlijke herinneringen aan een onbezorgde tijd. De hettenheuvel in de montferlandse bossen daar heb ik het dan over. Wel iets anders dan de de acht bergen maar niet minder waardevol. Ben nieuwsgierig naar de film.
Van het boek was ik al onder de indruk, laat staan de film. Reuze benieuwd.
Wat moet dat een prachtige film zijn. Mijn favoriete bergen zijn de Franse Alpen. Je kunt daar uren dwalen zonder iemand tegen te komen. Je voelt je daar zo nietig en klein. Daar zijn maakt mij heel gelukkig.
Heb het boek gelezen. Intrigerend verhaal. Herkenbaar. Mijn ex komt uit Piemonte en vanuit zijn huis kun je de Monte Rosa zien schitteren. Altijd een fascinerend gezicht.
I will go grazy, if I don’t go grazy tonight!
Ben erg benieuwd naar de film
Ik heb het boek gelezen, was geraakt door het verhaal. Dat het nu is verfilmd is geweldig en het maakt mij erg nieuwsgierig.
We hebben dit boek in onze leesclub gelezen en besproken, kreeg hoge cijfers. Erg benieuwd naar de film.
ik vond het een prachtig boek en ben zeer benieuwd naar de verfilming.