Het legendarische Chelsea Hotel in New York City is een icoon van de tegencultuur van de jaren ’60 en toevluchtsoord voor kunstenaars en intellectuelen als Patti Smith, Janis Joplin, Jim Morrison en de sterren van Andy Warhols Factory. Binnenkort gaat het na een grondige renovatie weer open voor het publiek als een van de meest modieuze luxehotels van New York.
Het verhaal
De documentaire Dreaming Walls: in het Chelsea Hotel zoomt in op de overgebleven bewoners van het beroemde (of beruchte, afhankelijk van welk verhaal je hoorde) Chelsea Hotel in New York. Zij lijken zich in een andere wereld te bevinden dan de onze, ofwel verloren in het verre verleden of geconfronteerd met een onzekere toekomst. Het zijn levende geesten, die al bijna tien jaar tussen de steigers en brokstukken wonen.
Tegen deze chaotische achtergrond dwaalt Dreaming Walls door de gangen, kamers en zalen, terwijl projecties op de muren ons herinneren aan de mythische geschiedenis. De huurders – slachtoffers van het kapitalisme – en de muren van het hotel staan voor een keerpunt in een gezamenlijke geschiedenis.

De bewoners
De documentaire richt zich op vijf thema’s: een danseres (Merle Lister) die een rollator gebruikt om zich te verplaatsen, maar toch geïmproviseerde uitvoeringen rond het hotel choreografeert; een stel van in de vijftig dat eindeloos worstelt met het lawaai van de bouw; een draadbeeldhouwer die metalen paperclips gebruikt om erotische kunst te maken met naaktmodellen als muzen; en een gebogen vrouw die Bettina Grossman blijkt te zijn, een van de meest invloedrijke New Yorkse kunstenaars van de laatste helft van de 20e eeuw.
Win met Zin
Wij mogen 2×2 vrijkaarten weggeven voor deze bijzondere documentaire. Kans maken? Deel in de comments met wie jij deze film wil gaan zien en waarom.
Cinema Delicatessen brengt Dreaming Walls op 24 november uit in de bioscopen. De film van regisseurs Amélie van Elmbt & Maya Duverdier en executive producer Martin Scorsese over het mythische Chelsea Hotel werd geproduceerd door Clin d’Oeil in coproductie met Basalt Film (NL).
Één keer het hotel ingeweekt. Heeft heel veel indruk gemaakt.
Ik zou heel graag tickets winnen om de film te zien!!
ik ben zo beniewd dat ik er nu al hotel de botel van ben
Ik zou deze intrigerende film heel graag samen met mijn vriend gaan bezoeken.
Wat een bijzonder hotel met evenzo bijzondere bewoners. Intrigerend!!
Zou er graag met mijn beste vriendin naar toe gaan om er samen achter te komen wat deze mensen beweegt om zo te wonen en te leven.
Ik ga regelmatig met mijn beste vriendin naar interssante films over het echre leven en zou graag kaartjes winnen voor deze interessante film.
Waanzinnig ahhhh en bijna vrij
Jullie maken mij erg nieuwsgierig naar deze interessante docu! Ik zou hier heel graag met mijn zus naartoe willen.
Lijkt me mooie bijzondere documentaire echt een film om met mijn schoonzusje heen te gaan
Geweldig. Ik zou deze docu graag met mijn partner willen zien
Mooi om deze mensen te volgen in wat ze doen en hierdoor zelf inspiratie te krijgen. Zou fijn met mijn man gaan, leuk om dit te delen samen.
ow wat een mooie eigenzinnige mensen , dit moeten we koesteren …..wat een inspiratie is deze film , zou hem heel graag willen zien
Fá-cí-né-rend! Met mijn moeder ga ik altijd naar films die je wat doen en waar we daarna nog lekker over na kunnen praten. Je leert er altijd wat van!
Het lijkt mij een fascinerende documentaire. Ik zou met mijn man naar deze film gaan.
Ik heb veel vaste film vriendinnen, dus ik kan er vast iemand voor vinden. Lijkt me mooi.
Ik ga meestal met een vriend naar de film. Dus lijkt het me leuk om sanen naar deze documentaire te gaan.
Het is een wereld dat zich zover van dat van het onze afspeeld, maar dat wil niet zeggen dat ik niet nieuwsgierig ben.
In dit geval is het prima dat het in de bioscoop te zien is, waar ik samen met mijn man graag enkele uurtjes zou willen zitten en de documentaire zou willen bewonderen.
Met mijn man zijn we 10 jaar geleden even in het hotel zelf geweest. Heeft heeeel veel indruk op ons gemaakt!!
Ik neem degene mee met wie ik alle hotels afga!
Klimaatvriendelijke manier om naar New York te reizen. Ik zou mijn vriendin meenemen.
Mijn droom is een keer naar New York te gaan en eindeloos in mooie buurten rond te lopen en Central Park, pretzels op straat eten etc etc. Ik zou graag met mijndochter naar deze film gaan. Warme groet, Ellen
Ben al in Ne York geweest en ben dol op de oude markante gebouwen. Heb dit gebouw helaas nog niet mogen bekijken.
Zin om deze film graag zien met mijn oudste vriendin, met veel levenskunst en wijsheid.
En ter aanvulling; ik zou samen met mijn man gaan.
Deze docu zou ik graag zien omdat ik vijf jaar in NYC heb gewoond en The Big Apple nog altijd als thuis voelt.
Dit lijkt me wel een mooie om samen met mijn vriend Richard te gaan zien.
Wat een leuke ervaring om te mogen winnen. Het mee mogen beleven, van de levenservaringen binnen de muren van het Chelsea Hotel. Geweldig, ik ga dit graag meebeleven met mijn man.
Lijkt me zeer fascinerend. Zou willen gaan met iemand die dit ook graag wil zien.
Omdat NYC dan dichterbij is.
Super graag meeloten !!
Het lijkt me een bijzondere documentaire, leuk om samen met mijn artistieke partner te zien!
Lijken me een zeer interessante verhalen. Leuk om samen met een kunstzinnige tante dit te aanschouwen
Heerlijk even terug in de tijd.
Wat waren toen de problemen waar ze tegenaan liepen of leefde ze echt in hun eigen wereld?
Iets waar ik graag achter wil komen.
Dat dit nog bestaat in 2023, zeer bijzonder. Ben erg nieuwsgierig ook.
Eindelijk dan toch binnenkort in de bioscoop! Zou heel graag kaartjes winnen
Wat lijkt mij dat geweldig omdoe documentaire te mogen bekijken samen met mijn kunstzinnige vriendin
Ben erg benieuwd naar de verhalen van deze mensen, het hoe en waarom ze zo leven.
Zin om even weg te dromen tussen de muren van het Chelsea hotel … ben benieuwd naar de verhalen van de “levende geesten”