Honderd videoprojectoren en een ruimtelijk audiosysteem dompelen je onder in de kleurrijke fantasiewereld van klassieke en hedendaagse kunstenaars. Hun kunstwerken worden geprojecteerd op 17 meter hoge objecten, vloeren en muren in zalen van monumentale afmetingen. Fabrique des Lumières in een notendop.
Fabrique des Lumières
Na de opening in 2018 was Atelier des Lumières in Parijs een regelrechte hit. In een voormalige gieterij werden beroemde kunstwerken op gigantische objecten, vloeren en wanden geprojecteerd. Dit weekend opent een zusje van het Franse atelier haar deuren in Amsterdam: Fabrique des Lumières in de Zuiveringshal West op het Westergasfabriek terrein. Een must see voor kunst- en architectuurliefhebbers.

Ga letterlijk op in wereldberoemde kunstwerken
Maar liefst 3.800m² vloeroppervlak, waarbij de elementen van de Zuiveringshal op het Westergasfabriekterrein in Amsterdam zoveel mogelijk intact zijn gebleven. Daarmee is de expositie in digitaal kunsthuis Fabrique des Lumières niet alleen een lust voor het oog van klassieke, moderne en hedendaagse kunstliefhebbers, maar zeker ook voor hen die houden van architectuur.

Gustav Klimt, goud en kleurrijk
De openingsexpositie in Fabrique des Lumières zal op vernieuwende wijze een eeuw aan Weense schilderkunst tot leven laten komen met het werk van onder andere Gustav Klimt (1862 – 1918). Gouden en felgekleurde portretten, landschappen en naakten worden getoond, dompel je onder het keizerlijke Wenen, eind negentiende eeuw.
Win met Zin!
Kunstfanaten opgelet! Wil jij samen met familie of vriend op kunstdate? Wij mogen van Fabrique des Lumières maar liefst 5 x 2 kaarten verloten onder onze nieuwsbrieflezers. Deel in de comments welk werk van Gustav Klimt jij het mooist vindt en waarom. Meedoen kan t/m woensdag 27 april. De winnaar krijgt via mail bericht!
DEZE ACTIE IS AFGELOPEN, DE WINNAARS HEBBEN PER MAIL BERICHT ONTVANGEN.
Bezoek digitaal kunsthuis Fabrique des Lumières
De gasfabriek uit de 19-de eeuw in neorenaissancestijl is de perfecte locatie voor de uitzonderlijke projectievolumes. De expositie van Gustav Klimt eindigt 31 december 2022, maar in 2023 opent er een nieuwe expositie.
Mijn vriend is beeldend kunstenaar en houdt van kleur en licht en is altijd op zoek naar inspiratie. Ik wil hem graag verrassen met deze prachtige verlichte kunst. Zelf lijkt het mij ook geweldig om het in het echt te zien.
De kus!
Omdat ik graag mijn man betover met een kus als we door de expositie lopen.
Mijn man introduceerde het werk van Klimt bij mij. Hoogzwanger van onze eerste zoon gingen wij naar het museum in Wenen waar veel werk van Klimt hangt. Nu ruim twintig jaar later hebben we tig boeken over Klimt, een reproductie met de afbeelding van Judith en twee kussenslopen met o.a. de Kus. Zelf vind ik de dame met de waaier prachtig. Het zou fijn zijn om deze voorstelling samen met hem te bezoeken (met of zonder gewonnen toegangskaarten).
Licht en Kunst
wàt een paar
Zin en Gunst
hopelijk liggen er kaarten klaar…
Graag maak ik een kans om deze kaarten te winnen. Het lijkt mij erg mooi.
Het lijkt me geweldig. Graag doe ik mee.
Het lijkt me geweldig. Graag doie ik mee.
The three ages of woman, prachtig en intiem schilderij van Gutav Klimt. Zou me graag onderdompelen in zijn werk.
Het lijkt me geweldig de kunst van Klimt op deze manier te mogen bewonderen.
Mijn vriendin en ik laten ons graag onderdompelen in deze licht en muziekshow.
De Kus vind ik prachtig.
Wat zou ik hier graag naar toe willen! Er hangt een ingelijste reproductie van de boerentuin van Klimt boven mijn bank. De Kus spreekt me ook erg aan.
Kus me
en sus me
Wauw! Dit lijkt me een bijzondere ervaring.
Naast De Kus ben ik ook weg van de vrouwenpotretten, Judith 1 of 2 of een portret van Adèle Bloch Brouwer bijvoorbeeld. Benieuwd hoe alles er straks uitziet met die projecties
Kus vind ik geweldig
Ken “de Kus”, maar dit filmpje raakt mij gelijk! Wat fascinerend en prachtig om te zien. In combinatie met de muziek/zang. Het raakt mij gelijk! Zou het heel graag in het echt willen zien en beleven… Zou een goede vriendin mee vragen die dit zeer zeker ook weet te waarderen.
We hebben ooit in de provence in een grot een lumiere voorstelling gezien over van gogh en cezanne gauguine. Dat was heel indrukwekkend. Wat zou ik graag deze voorstelling over kunstenaars willen zien in Amsterdam! Ik hoop kaarten te winnen.
Ik kan niet kiezen welk werk. De locatie van de Westergasfabriek is zeer passend bij deze tentoonstelling.
Ik ga heel graag met mijn man, maar kan niet zo goed kiezen uit de werken. Ik zou dit graag zelf willen beleven en zien..
Ah, wat een bijzondere tentoonstelling. Hier zou ik heel graag naar toe gaan.
Wat mooi!
Ja, ik wil winnen om met oude vriendin die ik lang niet gezien heb naar deze mooie kunst samen te gaan kijken.
Het Portret van Adèle Bloch-Bauer I vind ik 1 van de mooiste portretten van Klimt, vanwege het bijzondere verhaal ervan. Topstuk in Weens museum,
maar als Nazi-roofkunst beschouwd, na lange juridische strijd komt het bij de erfgename terecht.
Schitterend om je onder te dompelen in de Byzantijns geïnspireerde gouden kunst van Klimt!
Klimt’s Boom van het leven is zo mooi! De takken aan de boom die haast oneindig lijken te verstrengelen, daar kun je toch uren naar kijken…
HEEL GRAAG!
Zou hier zo graag naar toe gaan. Klimt is buitengewoon!
Sinds een bezoek aan Wenen lang geleden al gefascineerd door Klimt met de kus.
Lijkt me fantastisch om te zien, mede door mijn hobby fotografie.
Lichtval en spiegelingen zijn dingen waar ik met mijn fotografie op val.
Omdat ie bij ons boven de bank hangt, de Kus, en ik me er graag in wil onderdompelen.
En omdat ik er zo blij van word dat dit soort dingen allemaal weer kan!!
Super gaaf om dit te mogen bezoeken met mijn dochter die student in Amsterdam is. Kan ze Amsterdam ook ontmoeten op een totaal andere wijze.
Lijkt me geweldig mooi! Ik zou er graag naar toe gaan.
Lijkt me heel erg mooi om naartoe te gaan.
Het Kunstwerk : de Kus, want alles begint uiteindelijk met een KUS…..
Wat zou het PRACHTIG zijn, om dit te mogen ervaren.
De fabriek van het licht, Klimt is waar ik dan zeker voor zwicht. Pas nog zelf geborduurd, die prachtige Kus. Dus nu naar die prachtige tentoonstelling, klopt dan als een bus!
De Kus vind ik mooi, maar zou graag ook t andere werk eens goed willen bekijken. dan neem ik heel graag mijn lieve vriendin Corrie mee.
Rosa Spaas met down syndroom staat met haar werk geinspireerd door Klimt in het blad van down en up, het zou super geweldig zijn als Rosa samen met Jasperina Sietsma haar inspirator naar De Fabrique de Lumiere zou kunnen gaan, in Amsterdam woont nog een kunstzinnige dame met downsyndroom Dede Kroon die ik het ook gun om te gaan.Ik zou zo graag een ontmoeting tussen die twee willen arrangeren.
Email van Jasperina is j.sietsma@rocmondriaan.nl
Geweldig om kunst weer op een hele andere manier te beleven!
Mooi om zoiets innovatiefs in Amsterdam te zien!
Judith en het hoofd van Holofernes vind ik een prachtig werk van Klimt.
Lijkt met geweldig om zijn doeken zo groot geprojecteerd te zien.
Ik loot graag mee voor 2 kaartjes
Gustav Klimt is een van mijn favoriete kunstenaars. Het kunstwerk de Kus heeft voor mij een speciale betekenis. Ik kreeg een reproductie van het schilderij als laatste kado van mijn man. De afbeelding is ook gebruikt op zijn rouwkaart. Ik zou het heel bijzonder vinden als ik gratis kaarten zou winnen. Maar ook als dat niet het geval is, zal ik zeker deze speciale tentoonstelling bezoeken.
Een paar jaar terug heb ik de film Woman in Gold met Helen Mirren gezien en dat was zo’n indrukkend verhaal. Ik kies dan ook het schilderij uit die film met dezelfde naam.
Ik doe heel graag mee. De kus vind ik het mooist
.
Ik ben helemaal onbekend met deze kunstenaar, tijd om daar verandering in aan te brengen!
Nele weken terug in Parijs de voorstelling van Kandinsky gezien. Je mond valt open van verbazing echt geweldig.
De kus voor mij is dat liefde met een hoofdletter L. Ik heb ook de legpuzzel en het schilderij heb ik geborduurd met kleine kraaltjes.
De appelboom , maar ook de andere boerderijtuinbloemen maakt mij blij
Tuinpad met kippen! Kijk maar eens hoe mooi dat is.
Het lijkt me erg indrukwekkend om te beleven. De kus is mn favoriete schilderij!
Lijkt me fantastisch! De Kus is mijn favoriet!
Wat geweldig deze plek van Gustav Klimt!
Ik hou het meeste van ‘de drie levensfasen van een vrouw’ vooral het deel met de moeder en het kind op de arm. Straalt zoveel liefde uit. Moeder en kind voor mij zo wie zo een prachtig thema voor kunst.
Ken het niet maakt me nieuwsgierig.
Kom graag kijken
HOOP II , Ik vind het kleurgebruik van dit schilderij heel erg mooi
Ik zou graag met een vriendin gaan die, net als ik, ook schildert. Ik vind “de kus” van Klimt bijzonder mooi!
Verdrinken in zo een geweldige kus, ik ga ervoor!
Als 15 jarige had ik al een poster van De Kus op mijn kamer hangen. Ik ben nu 66 en nog steeds fan van Gustav Klimt. Ik wil heel graag naar het Westergasterrein!!!
Wat ik net heb gezien ziet er geweldig en veelbelovend uit, ik zou hier heel graag met mijn zus naar toe gaan die vorig jaar haar vriend en maatje heeft verloren. Haar laten zien dat het leven veel mooie kanten heeft om van te genieten!
Dat klinkt prachtig, dus ik loot graag mee
Ik vind bijna elk stuk mooi maar Cheek Kiss springt er wel uit. Graag zou ik met mijn nichtje Roos Prenger gaan en dan maken we er een dagje uit van, heerlijk
Die Jungfrau ofwel De maagd is mijn favoriete werk van Gustav Klimt. Vooral de beweging en de symboliek in de schilderij spreken mij persoonlijk erg aan.
Ik ben heel benieuwd; verrassende knust op een totale en vooral ook verrassende wijze ervaren; van top tot teen. Dat wil ik wel. en ik wil dan iemand meenemen die al jaren lang liefhebtser is van deze kunstenaar.
Ik heb geen idee ? maar wat ik zie is zo aanstekelijk je moet er naar toe
Vraag achteraf maar wat ok het mooist vind.
Ik wil hier heel graag naar toe!
Met name het portret van Adèle Bloch-Bauer wil ik graag “ beleven”:
Mijn man en ik hebben uren plezier beleefd aan de puzzel die van dit schilderij gemaakt is. En de film bekeken die over dit schilderij gemaakt is
Wooh wat leuk om daar aanwezig te mogen zijn samen met mijn dochter Daphne dat wordt genieten
Nieuwe beleving
Lijkt me geweldig om te beleven!
De kus is schitterend. Maar helemaal opgaan in de kunstwerken lijkt mij een bijzondere manier om al die geweldige kunst te beleven. Zal een hele ervaring zijn en mooie herinneringen geven.
De tuin- en bomenfoto’s vind ik prachtig kleurrijk. De levensboom met de spiraaltakken: een weg naar binnen en naar buiten: leven. En de kus is natuurlijk ook geweldig.
Het lijkt me prachtig om me in deze schilderijen onder te dompelen.
Adele Bloch-Bauer vind ik een mooi schilderij.
Ook het werk van Hundertwasser waardeer ik.
De kus blijft de favoriet, maar de werken met Judith zijn ook heel mooi.
Mijn persoonlijke voorkeur was altijd al, is en blijft “De Kus” van Klimt! Maar ik hoop die 2 kaartjes te winnen om aan mijn 2 Canadese nichtjes (50 +) te geven, die in september 10 dagen naar Nederland komen en logeren in Haarlem, en zoveel mogelijk ‘moois’ willen zien. Dus 2 vliegen in 1 klap: naast de kunstbeleving ook nog die ‘oude gasfabriek’, een stuk typisch-Nederlandse historie!!
In het kantoor van mijn eerste baan hing De kus van Klimt. Alleen had iemand hem op zijn zijkant gehangen. Pas een paar jaar later werd hij goed gehangen. Daarom zal dit schilderij altijd bijzonder voor mij blijven
Gustav Klimt ! Welk schilderij het mooist. De kus hangt al bijna mijn hele leven aan de wand en inspireert mij dagelijks in zijn gouden kleuren en weelderige pracht ! Lijkt mij heel bijzonder om dit te mogen zien in de Westergasfabriek.
Lijkt me geweldig!
Ik ben weg van beide kunstenaars. Gr. Rita
Gustav Klimt is mijn favoriete schilder.
Prachtige kleuren in art deco stijl
Dood en leven vind ik erg mooi, omdat de mensen de dood lijken te negeren. Er is altijd nog hoop. Ik loot graag mee.
Wow, dat lijkt me gaaf om naar toe te gaan met mijn partner, hij is nog niet zo’n fervent kunstliefhebber, maar ik denk dat hij dit wel erg gaaf zal vinden.
Zou het geweldig vinden om dit te beleven
Dat klinkt als een mooie ervaring.
Graag maak ik kans.
Heel graag zou ik twee kaarten winnen. Mijn man is gehandicapt dus Parijs zit er voor ons niet in. Maar Amsterdam is te doen, scootmobiel mee. Dat willen we graag zien!
Gustav Klimt’s Levensboom is mijn favoriet. Hoe langer je ernaar kijkt hoe meer je ziet. Dan zie je weer een paddestoel, dan weer een vogel in de boom. De boom staat tussen twee figuren in. Waarom? Er is altijd iets wat je je afkunt vragen. En de schitterende kleuren van het werk boeien sowieso.
Ooit in Frankrijk geweest en het was overweldigend. Nu hier, ik kan niet wachten!
Hier zou ik graag naartoe willen ,dus ik doe graag mee.
Prachtig,ik vind de appelboom het mooist,de lente voel je en de zomer komt eraan
Lijkt mij schitterend, wil dit graag zien
Ook ik zoi graag deze 2 kaartjes winnen.
Ik ben zoooo benieuwd.
Ben iig fan van Klimt
Superprijs!
De kus is het bekendste, maar zelf vind ik Death and life heel mooi, zeker als je weet welke bedreigingen Gustav in het Wenen van dierlijke tegenkwam.
Ik was , jaren terug, onder de indruk van de Cathedrale des Lumières in les
Alpinettes . Ik ga binnenkort naar Parijs, maar kan dus nu Amsterdam aan mij lijstje gaan toevoegen! Ik ga er graag naar toe
Heel graag, lijkt me fantastisch!
Ik vind ‘de appelboom’ heel mooi.
Geeft een zomers gevoel!
Lijkt me geweldig! Weer een andere manier van het bekijken van kunst. Ik loot graag mee
Mooiste van Klimt: de maagden. Vind ik een mooier kleurenpalet dan de kus. En misschien speelt mee dat mijn sterrenbeeld maagd is.
The Girlfriends vind ik prachtig, straalt uit wat vriendschap is en hoe belangrijk.
Dus deze zou ik daar graag zien, maar ook andere werken van hem natuurlijk
Iedereen kent de Kus en portret van madame Bloch, maar Judith 1 en 2 stralen een soort wrede kracht uit die doet denken aan Aubrey Beardsley. Heb enthousiaste verhalen gehoord over Parijs en zou er graag met een vriendin gaan kijken.
Ik zou heel graag met een vriendin gaan,
. Zij heeft me gesteund tijdens mijn ziekte. Dus een heel mooi bedankje
Ik ben zo ontzettend benieuwd!